Kampaaniast

Pikema sõpruse päeva eesmärk on panna mehed iseendast rohkem hoolima ning oma tervist regulaarselt kontrollima.

TERVENA ELATUD AASTATE ARVU SAAB TÕSTA

Pikema Sõpruse Päeva kaasame kõik Eesti mehed, kuid kõige enam ootame oma tervist kontrollima mehi vanuserühmas 40-49 eluaastat. Enne seda ei pruugi haigused endast märku anda. Peale seda võib olla juba hilja, et haiguste ennetamiseks midagi ette võtta.

IGAL AASTAL KAOTAME TUHANDEID MEHI

Eesti meeste suremuse peamiseks põhjuseks on südame- ja veresoonkonna haigused ning kopsu- ja eesnäärmevähk. Suitsetamine, vale toitumine, alkoholiga liialdamine, vähene liikumine ja ebapiisav puhkamine mõjutavad oluliselt nende haiguste tekkimist. Ennetav tervisekontroll aitab haiguseid võimalikult varajases faasis tuvastada ning ennetavate tegevuste ja tervislikuma eluviisiga saab riskid viia miinimumini.

Tervisekaotuse peamisteks põhjusteks Eesti meeste hulgas on südame- veresoonkonnahaigused (35%), kasvajad (19%) ning vigastused ja mürgistused (11%).

Eesti meeste oodatav eluiga (73,9) on 8,5 aastat lühem kui Eesti naistel (82,4).

Kuni 50. eluaastani käivad mehed arsti juures oluliselt vähem kui naised, seega jõuavad Eesti mehed arsti juurde liiga hilja, enamasti juba tõsiste ja väljakujunenud (krooniliste) haigustega.

Kuidas?

Kutsume mehi koos sõpradega veetma ühe päeva, mil veedetakse päev oma sõprade seltsis ja läbitakse üheskoos ka tervisekontroll. Koostöös tervisevaldkonna professionaalidega kaardistasime olulisemad tervisenäitajad, mida mehed Pikema Sõpruse Päeva raames saavad analüüside abil kontrollida. Selle käigus saavad mehed oma tervise kohta arusaadava ja ajas võrreldava statistika, mille põhjal teha edasisi elustiili valikuid. Pikema Sõpruse Päev – see on meeste ühine koosoldud aeg, et tähistada oma sõprust, head tervist ja üheskoos pikendada tervelt elatud aastaid.

VISIOON

10 000 meest veedab ühe kuu jooksul ühe päeva sõpradega, mis koosneb põnevast tegevusest ja tervisekontrolli läbimisest.
1000 meest registreerib end tiimiliidrina, kes hoolitseb oma sõprade eest.
100 tööandjat kannab hoolt, et mehed saaks vaba aega tervisekontrolliks.
2023. aastal on Eesti meeste tervisenäitajad paranenud 20%

MILLEGA VAJAME ABI?

Vajame sihikindlaid liidreid, kes julgustaksid oma sõpru, lähedasi ja kolleege Pikema Sõpruse Päevast osa võtma. Tööandjaid kutsume üles hoolitsema oma töötajate eest, suunama neid regulaarselt tervisekontrolli ja andma neile selleks päevaks vaba päev ilma töötasus kaotamata. Kui soovid vabatahtlikuna anda oma panuse, võta meiega ühendust.

HOIA END KURSIS

Hoia end kursis ka jooksva infoga, selleks sisesta oma e-posti aadress ja saa osa Pikema Sõpruse Päeva olulistest arengutest.

Täname liitumast!