Mees, tuju on tähtis, aga tervis on tähtsam!
Mine tervisekontrolli! Nii kestab trall pikemalt!

Lähen kohe tervisekontrolli!

Kampaaniast

Mida varem alustad iga-aastast tervisekontrolli, seda tervema, tugevama ja pikema elu elad.

Võta sõbrad kokku Pikema Sõpruse Päevaks ehk korralda neile üks äge spordi-, kultuuri- ja gurmeepäev, kuid kindlasti alusta seda päeva koos sõpradega hommikuse vereproovi andmisega! See on kõige kiirem ja lihtsam tervisekontroll!

Pärast seda jätkake päeva ühistegevustega.

TERVENA ELATUD AASTATE ARVU SAAB TÕSTA

Pikema Sõpruse Päevast kutsume osa võtma kõiki Eesti mehi. Regulaarne tervisekontroll annab ülevaate Teie tervisest ning aitab kaasa vajalike elustiili muudatuste tegemisele. Nii elate rohkem aastaid tervema ja tugevamana ning veedate rohkem aega koos sõpradega.

IGAL AASTAL KAOTAME TUHANDEID MEHI

Eesti meeste suremuse peamiseks põhjuseks on südame- ja veresoonkonna haigused ning kopsu- ja eesnäärmevähk. Suitsetamine, vale toitumine, alkoholiga liialdamine, vähene liikumine ja ebapiisav puhkamine mõjutavad oluliselt nende haiguste tekkimist. Ennetav tervisekontroll aitab haiguseid võimalikult varajases faasis tuvastada ning ennetavate tegevuste ja tervislikuma eluviisiga saab riskid viia miinimumini.

Tervisekaotuse peamisteks põhjusteks Eesti meeste hulgas on südame- veresoonkonnahaigused (35%), kasvajad (19%) ning vigastused ja mürgistused (11%).

Eesti meeste oodatav eluiga (74,4) on 8,4 aastat lühem kui Eesti naistel (82,8).

Kuni 50. eluaastani käivad mehed arsti juures oluliselt vähem kui naised, seega jõuavad Eesti mehed arsti juurde liiga hilja, enamasti juba tõsiste ja väljakujunenud (krooniliste) haigustega.

Kuidas?

Kutsume mehi koos sõpradega veetma ühe päeva, mil veedetakse päev oma sõprade seltsis ja läbitakse üheskoos ka tervisekontroll. Koostöös tervisevaldkonna professionaalidega kaardistasime olulisemad tervisenäitajad, mida mehed Pikema Sõpruse Päeva raames saavad analüüside abil kontrollida. Selle käigus saavad mehed oma tervise kohta arusaadava ja ajas võrreldava statistika, mille põhjal teha edasisi elustiili valikuid. Pikema Sõpruse Päev – see on meeste ühine koosoldud aeg, et tähistada oma sõprust, head tervist ja üheskoos pikendada tervelt elatud aastaid.

VISIOON

10 000 meest veedab ühe kuu jooksul ühe päeva sõpradega, mis koosneb põnevast tegevusest ja tervisekontrolli läbimisest.
1000 meest on tiimiliidrid, kes hoolitsevad oma sõprade eest.
100 tööandjat kannab hoolt, et mehed saaks vaba aega tervisekontrolliks.
2023. aastal on Eesti meeste tervisenäitajad paranenud 20%

MIDA OOTAME TEILT?

Vajame sihikindlaid liidreid – Tõelisi Sõpru, kes organiseeriksid sõpradele, lähedastele või kolleegidele Pikema Sõpruse Päeva. Tööandjaid kutsume üles hoolitsema töötajate eest, suunama neid regulaarselt tervisekontrolli ja andma neile vaba päeva Pikema Sõpruse Päeva läbiviimiseks ilma töötasus kaotamata. Kui soovid Tõelise Sõbrana anda oma panuse tervemana elatud aastateks, registreeru ja asu tegudele.

PIKEMA SÕPRUSE PÄEVA PUSA

Pikema Sõpruse Päeva projektil on ka oma pusa. #hoiasõpru ja kanna uhkusega, sest just Sina oled tõeline sõber ehk kangelane nii pere, tuttavate kui ka kolleegide seas.

Hero pusa sündis disainitalendi Karl Korsari ja Eesti rõivatööstuse Marati koostöös. Karl Korsar: „Tahan luua rõivaid, millega kandja suudaks ennast välismaailma väljendada.” Toode on kingituseks endale ja sõbrale või kallimale, lisades teie igapäevaellu natuke sädet!

Pusad on saadaval Marati e-poes ja esinduskaupluses.

HOIA END KURSIS

Hoia end kursis ka jooksva infoga, selleks sisesta oma e-posti aadress ja saa osa Pikema Sõpruse Päeva olulistest arengutest.

Täname liitumast!