Mehe terviseriskid vanusele kuni 35 (meestekuu erihind ca 50 €, tavahind 70+ €)
10 peamist verenäitajat kuni 35-aastasele mehele koos vererõhu mõõtmisega. Tulemused võimaldavad hinnata Sinu organismi üldist hetkeseisu, sealhulgas:
Hemogramm on lihtsalt teostatav, kuid väga informatiivne kompleksuuring, kus mõõdetakse hemoglobiini sisaldust veres ja loendatakse vererakud: leukotsüüdid ning nende erivormid, erütrotsüüdid, trombotsüüdid. Muudatused hemogrammis võivad anda viiteid väga erinevatele haiguslikele seisunditele – aneemiad, põletikud, vereloomehaigused, immunpuudulikkus, allergiad jne.
Lipiidid (kolesterool, HDL- ja LDL-kolesterool ning triglütseriidid) on olulised näitajad seetõttu, et nende kõrgenenud tase veres (HDL-kolesterooli puhul madal tase veres) on üks peamiseid ateroskleroosi e veresoonte lupjumise ning südame- ja veresoonkonna haiguste riskifaktoreid.
Glükohemoglobiin (HbA1c) – võimaldab kindlaks teha, kas on kõrgenenud risk diabeedi tekkeks või on vajadus lisauuringuteks, et välja selgitada, kas on juba välja kujunenud suhkrutõbi.
Alaniini aminotransferaas (ALAT) ja gammaglutamüüli transferaas (GGT) – olulised ensüümid, mille tõusu kõige sagedasem põhjus on liigne alkoholitarbimine, kuid ka teatud ravimite pikemaaegne tarvitamine ning mõningad haiguslikud seisundid. Alkoholi liigtarvitamine on otseselt seotud väga paljude erinevate terviseprobleemidega, sh maksatsirroos ja hepatiit, pankreatiit, südame-veresoonkonna ja neuroloogilised haigused.
Testosteroon, suguhormoone siduv globuliin (SHBG) ja vaba androgeeni indeks – analüüsid, mille alusel saab hinnata, kui palju mehel on veres peamist meessuguhormooni testosterooni ja kui palju sellest testosteroonist on organismi poolt kasutatav. Testosteroon mõjutab mehe kehalist arengut, lihasmassi ja selle jõudlust, rasvkoe paiknemist kehas, seksuaalset huvi ja võimekust, aga ka spermatosoidide tootmist ja kvaliteeti. Testosterooni madal tase võib väljenduda vaimse ja füüsilise võimekuse alanemisena, unehäirete, liigese- ja seljavaludena. Pikaajaline madal testosterooni tase põhjustab luuhõrenemist ja seda mitte ainult vanemas eas.
Vererõhu mõõtmine võimaldab selgitada kõrgvererõhutõve riski, peegeldades südame jõudlust ja veresoonte toonust. Kõrgenenud vererõhk võib olla põhjuseks lisaks südame-veresoonkonna haigustele ka halvenenud neerufunktsioonile ja nägemisele.